Preskočiť na obsah

Jana Gorst

Dula duše, o. z.

Jana Gorst má rôzne ošetrovateľské a zdravotnícke skúsenosti v zahraničí 1998 - 2002 z čoho medzi 2003 -2019 strávila v Spojenom Kráľovstve. 9 rokov pracovala ako ošetrovateľka a zdravotná sestra v RLI, v Lancastri, na Ortopédii, Chirurgii a na Geriatrii. 5 Rokov som strávila ako zdravotná sestra v St.Johns Hospici v jeho lôžkovej časti ale aj v mobilnom hospici.
V 2018 si pod vedením Alexandry Derwen spravila výcvik "Dula pre umierajúcich".
Po návrate na Slovensko sa od roku 2019 snaží aktívne otvárať tabuizovanú tému smrti a umierania.
V spolupráci s občianskym združením Kolobeh Života poriadame od 2020 zážitkovo informačný kurz "Dula pre umierajúcich".
Od októbra 2020 do mája 2021 pracovala v DSS Domov Márie ( BŠ) ako hlavná sestra.
V júni 2022 absolvovala výcvik ELNEC pod záštitou Paliativní péče.
V novembri Deathwalker výcvik organizovaný spolkom "Ke Korenum" . Výcvik s názvom vo Vedomom vzťahu ku smrti, v starostlivosti o umierajúcich a mŕtvych, vedenia obradov poslednej rozlúčky so Zenith Virago.
V marci 2023 spolu s predsedníčkou správnej rady Ing. Želmírou Macháčkovou a podpredsedníčkou Ing. Zuzanou Slovákovou založili občianske združenie Dula Duše.
V júni 2023 som pod vedením PHDr. Mgr. Nadeždy Špatenkovej úspešne zložila skúšku "Poradce pro pozustalé". Publikuje, poskytuje rozhovory, poskytuje poradenstvo pri sprevádzaní umieraním, smrťou a smútením. Najčastejšie sa na ňu obracajú príbuzní, ktorých blízka osoba buď zomiera alebo už zomrela.

Kontakt

Dula duše, o. z.
F. K. Veselého 2685/1 90901
Skalica
jana.gorst@gmail.com